Kategorie

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Testo 410-2 - vrtulkový kapesní anemometr

0560 4102

4029547008245

TESTO AG

Vaše cena: 4 870,00 Kč bez DPH

5 892,70 Kčs DPH

Skladem do 3 dnů

Testo 410-2 - anemometr

+ kalibrační list od výrobce v EN (viz foto)


měří rychlost a teplotu větru
. Přes integrovaný měřič se 40 mm oběžným kolem je ideální pro rychlé měření vypuštění vzduchu. Umožňuje i časové vytváření průměrných hodnot.

Více informací

Testo 410-2

TESTO 410 měří rychlost a teplotu větru. Přes integrovaný měřič se 40 mm oběžným kolem je ideální pro rychlé měření vypuštění vzduchu. Umožňuje i časové vytváření průměrných hodnot. Možnost vytváření čaosvých průměrů. Kromě měření teploty a vlhkosti vzduchu měří i rychlost proudění vzduchu. Vlastní, patentovaný senzor garantuje spolehlivé výsledky měření. S jeho pomocí můžete spolehlivě kontrolovat podmínky vzduchu, ale i celkové klimatu.

Ideální pro rychlé měření na ventilačních mřížkách (vzduchový výustkách) a ke kontrole ventilačních podmínek – také ve venkovní oblasti: s vrtulkovým anemometrem testo 410-2 měříte navíc k rychlosti proudění vzduchu a teplotě vzduchu také vlhkost vzduchu. Teplota rosného bodu, teplota mokrého teploměru nebo síla větru podle Beaufortovy stupnice: výpočet těchto parametrů zvládne anemometr stisknutím tlačítka.

 • Pevně zabudovaná vrtulka s průměrem 40 mm
 • Měření rychlosti vzduchu, teploty a vlhkosti vzduchu
 • Vypočítá teplotu rosného bodu a mokrého teploměru, větrný chlad a sílu větru podle Beaufortovy stupnice
 • Včetně vytvoření časového průměru, funkce max./min. a Hold

Se svým praktickým formátem je náš vrtulkový anemometr testo 410-2 velice praktický pro rychlá kontrolní měření na ventilačních mřížkách a ve venkovním prostředí. S pevně zabudovanou vrtulkou (průměr 40 mm) můžete měřit již nízké rychlosti proudění od 0,4 m/s až 20 m/s.

Pro kontrolu ventilačních podmínek je anemometr vybaven naším dlouhodobě stabilním vlhkostním senzorem Testo a také teplotním senzorem NTC s měřicí rozsahem -10 … +50 °C. Teplotu a vlhkost vzduchu s ním změříte spolehlivě. Stisknutím tlačítka zobrazí testo 410-2 další parametry: teplotu rosného bodu a mokrého teploměru (wet bulb) a také sílu větru podle Beaufortovy stupnice a teplotu větrného chladu. Poslední je člověkem pociťovaná teplota způsobená ochlazením větrem.

Anemometr nabízí praktické příslušenství a užitečné funkce 
Vybavili jsme anemometr násuvnou ochrannou krytkou. Ta nabízí bezpečnou ochranu, když testo 410-2 zrovna nepoužíváte. Využijte během měření poutko na ruku, zabrání upadnutí anemometru.

Přesvědčte se zde o užitečných funkcích anemometru:

 • ​Vytvoření časového průměru: výpočet průměrné rychlosti vzduchu např. na vzduchové výustce
 • Funkce Hold: umožňuje podržení aktuálních naměřených hodnot rychlosti proudění, vlhkosti vzduchu a teploty vzduchu a možnost porovnat je s ostatními
 • Hodnoty Max./Min.: po stisknutí tlačítka dostanete minimální nebo maximální hodnoty od posledního zapnutí nebo pod posledního přerušení anemometru Podsvícený displej: i při špatné viditelnosti můžete svoje naměřené hodnoty jednoduše a rychle odečítat
 • Volitelné jednotky: rychlost proudění vzduchu: m/s, km/hod., fpm, mph, kts a Beaufort; teplota vzduchu: °C, °F a větrný chlad; vlhkost vzduchu: relativní vlhkost vzduchu, teplota mokrého teploměru a rosného bodu
Technická data
Typ baterie 2 mikrotužkové baterie AAA
Provozní teplota -10 … +50 °C
Skladovací teplota -20 … +70 °C
Typ baterie 2 mikrotužkové baterie AAA
Výdrž baterie 60 h
Hmotnost 110 g
Rozměry 133 x 46 x 25 mm
Typ sondy/senzoru NTC,Kapacitní vlhkostní senzor,Vrtulka
Rozměry 133 x 46 x 25 mm
NTC sonda
Měřicí rozsah -10 … +50 °C
Přesnost ±0.5 °C
Rozlišení 0.1 °C
Kapacitní vlhkostní senzor
Měřicí rozsah 0 … 100 % rv
Přesnost ±2.5 % rv (5 … 95 % rv)
Rozlišení ±0.1 % rv
Vrtulka
Měřicí rozsah 0.4 … 20 m/s
Přesnost ±(0.2 m/s + 2% z nam.hodn.)
Rozlišení 0.1 m/s
Externí sondy
Možnost externí sondy Ne

Rozsah dodávky: 

 • ​Vrtulkový anemometr testo 410-2 pro měření rychlosti proudění vzduchu, vlhkosti a teploty vzduchu,
 • včetně ochranné krytky,
 • poutka na ruku,
 • kalibračního protokolu
 • baterií