Kategorie

Prohlédnuté produkty

Výrobci

 • Doprava zdarma
Megger PAT450 - tester el. spotřebičů a el. nářadí Zobrazit větší

PAT450 - tester el. spotřebičů a el. nářadí

PAT450

5036175219737

MEGGER

Vaše cena: 63 302,00 Kč bez DPH

76 595,42 Kčs DPH

Přístroj na objednávku

Megger PAT450 - tester spotřebičů

Přech. odpor proudem 200 mA, 10 A, 25 A; test izolačního odporu napětím 250 a 500 V; test přílož. napětím 1500 / 3000 V, USB

Více informací

Megger PAT 450 - ruční tester spotřebičů

Multifunkční tester bezpečnosti přenosných elektrických spotřebičů je vyspělý nástroj určený pro testování a zajištění bezpečnosti elektrických zařízení a spotřebičů. Nabízí široké spektrum funkcí, které umožňují provádět komplexní měření a diagnostiku elektrických zařízení. Zde je podrobnější popis některých klíčových funkcí a vlastností tohoto testeru:

 • Přechodový odpor proudem: Tester je schopen měřit přechodový odpor spotřebičů při různých proudových zatíženích (200 mA, 10 A, 25 A). Tato funkce je důležitá pro kontrolu kvality spojů a kontaktů v elektrických zařízeních.

 • Test izolačního odporu: Tester provádí test izolačního odporu elektrických spotřebičů pomocí napětí 250 V a 500 V. Tato zkouška je kritická pro zjištění, zda nejsou v zařízeních žádné poruchy izolace, které by mohly způsobit úniky proudů nebo riziko úrazu elektrickým proudem.

 • Test příloženého napětí: Schopnost testovat příložené napětí o hodnotách 1500 V a 3000 V je užitečná pro ověření bezpečnosti zařízení vůči vysokým napětím, kterým by mohla být vystavena ve specifických podmínkách nebo v neobvyklých situacích.

 • Test unikajících proudů: Tester dokáže měřit unikající proudy pomocí rozdílové i náhradní metody. Tímto způsobem lze identifikovat případné úniky proudů, které mohou být způsobeny vadnými izolacemi nebo poškozenými částmi elektrických spotřebičů.

 • Test dotykového proudu: Tato funkce umožňuje testovat, zda je v případě nesprávné izolace elektrického zařízení přítomný nebezpečný dotykový proud, což je důležité pro zajištění ochrany proti úrazům elektrickým proudem.

 • Měření RCD chráničů a pojistek: Tester umožňuje provádět měření citlivosti a spolehlivosti RCD chráničů a kontrolu průchodnosti pojistek. To je klíčové pro zajištění bezpečnosti a správné funkce ochranných zařízení.

 • Paměť a datové rozhraní: Tester disponuje pamětí s kapacitou 10 000 měření, což umožňuje ukládat a archivovat výsledky testů. Pro pohodlné a podrobné vedení záznamů o měřeních je vybaven klávesnicí typu QWERTY nebo QWERTZ přímo na přístroji. Dále umožňuje stahování dat přes USB rozhraní ve formátu CSV, což umožňuje snadné zpracování a analýzu výsledků například v programu Excel.

 • Velký barevný displej: Tester je vybaven velkým barevným displejem s úhlopříčkou 14,5 cm, což zajišťuje snadnou čitelnost a přehlednost naměřených hodnot a informací.

 • Možnost nastavení mezí: Uživatel má možnost nastavit mezí pro vyhodnocení výsledků měření jako vyhovělých nebo nevyhovělých, což umožňuje rychlejší a jednodušší interpretaci výsledků.

 • Další funkce a příslušenství: Tester umožňuje připojení čtečky čárového kódu, což usnadňuje identifikaci a sledování elektrických zařízení. Dále má možnost tisku štítků přímo na místě, což je užitečné pro označení výsledků a zařízení. K dispozici jsou také 3f adaptéry (opt.), což umožňuje testování třífázových zařízení.

 • Rozměry a hmotnost: Tester má kompaktní rozměry 155 x 255 x 320 mm, což umožňuje snadné přenášení a skladování. S hmotností 5 kg je dostatečně lehký pro snadné přenášení, ale zároveň dostatečně robustní pro spolehlivé použití.


Přech. odpor proudem 200 mA, 10 A, 25 A; test izolačního odporu napětím 250 a 500 V; test přílož. napětím 1500 / 3000 V, USB. Měří unikající proudy rozdílovou i náhradní metodou, dotykový proud, přenosné RCD chrániče, pojistky, test polarity...

Paměť na 10 000 měření; QWERTY / QWERTZ klávesnice přímo na přístroji pro pohodlné a podrobné vedení záznamů o měřeních, možnost stahování dat přes USB rozhraní - ve formátu CSV (lze přímo otevřít např. v Excelu). Velký barevný displej s úhlopříčkou 14,5 cm. Možnost nastavení mezí pro vyhodnocení vyhověl/nevyhověl. Možnost připojení čtečky čárového kódu, možnost tisku štítků přímo na místě, 3f adaptéry (opt.). Rozměry 155 x 255 x 320 mm, hmotnost 5 kg.