Kategorie

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Testo 176 H1 - 4-kanálový záznamník teploty a vlhkosti

0572 1765

4029547011160

TESTO AG

Vaše cena: 14 290,00 Kč bez DPH

17 290,90 Kčs DPH

Skladem do 7 pracovních dnů

Testo 176 H1 - 4-kanálový záznamník teploty a vlhkosti

4 Channel Data Logger

Datalogger testo 176 H1 umožňuje kontrolu teploty a vlhkosti ve skladech a budovách. S pomocí testo 176 H1 snadno zjistíte, zda se Vám v domě nebo v bytě tvoří plíseň z důvodu nedostatečného větrání nebo kvůli poškození budovy.

Více informací

Testo 176 H1 - 4-kanálový záznamník teploty a vlhkosti

Špatné větrání, vady budovy, chátrání, zbytková vlhkost ve stavebním materiálu nebo nedostatečné vysušení - výskyt vlhkostních skvrn či plísní může mít mnoho příčin. Termokamery,  záznamníky či vlhkoměry Testo umožňují rychlé, spolehlivé a nedestruktivní odhalení příčin výskytu vlhkostních skvrn či plísní. Včasná detekce tvorby vlhkostních skvrn umožňuje odhalení míst s rizikem výskytu plísní a zavedení příslušných preventivních opatření, čímž lze předejít nákladné a časově náročné rekonstrukci.

 • Kontinuální měření a dokumentace teploty, relativní vlhkosti a rosného bodu
 • Záznam až dvou hodnot vlhkosti a teploty současně s volitelně připojitelnými sondami
 • Bezproblémové dlouhodobé měření: velká kapacita paměti pro až 2 milion naměřených hodnot, životnost baterií až 8 let
 • Výběr ze tří verzí softwaru pro vyhodnocení dat na PC: software ComSoft Basic ke stažení zdarma
Jsou předepsané hodnoty vlhkosti a teploty ve skladech a budovách dodržovány? Je plíseň v bytě důsledek nedostatečného větrání nebo je způsobena poškozením budovy? S dataloggerem testo 176H1 naleznete na tyto otázky odpověď snadno a rychle!

Ke 4-kanálovému dataloggeru testo 176 H1 lze připojit až dvě teplotní a/nebo teplotní/vlhkostní sondy, které je možné umístit v místnosti dle individuálních požadavků. Je Vám k dispozici široká nabídka sond. Zámek (součást dodávky) chrání Váš datalogger teploty a vlhkosti před neoprávněným přístupem.

Komfort a bezpečnost za každé situace
Datalogger testo 176 H1 pro teplotu a vlhkost zaručuje vysoké zabezpečení dat a spolehlivé výsledky měření na základě modernách technologií pro měření.

Kromě aktuálních hodnot teploty a vlhkosti ukazuje datalogger testo 176 H1 na displeji navíc hodnotu rosného bodu (pouze pokud je připojena sonda teploty/vlhkosti). Z displeje lze také snadno vyčíst nastavené mezní hodnoty, hodnoty min./max., překročení mezních hodnot a zbývající kapacitu baterií. Pro získání rychlého přehledu není tedy nutné vyčítat datalogger do PC.

Díky velké kapacitě paměti pro 2 miliony naměřených hodnot a díky životnosti baterií až 8 let se nemusí provádět vyčítání dataloggeru tak často, ani při kratších intervalech měření. Uživatel může kdykoliv sám snadno vyměnit baterie (AA).

Oblasti použití pro datalogger testo 175 H1
 • Monitorování a dokumentace klimatu budov
 • Monitorování a dokumentace teploty a vlhkosti ve skladech
 • Plíseň v bytě: S pomocí testo 176 H1 snadno zjistíte, zda se Vám v domě nebo v bytě tvoří plíseň z důvodu nedostatečného větrání nebo kvůli poškození budovy.
Programování a vyhodnocení dataloggeru teploty
Pro naprogramování a vyčtení Vašeho záznamníku teploty a také pro vyhodnocení naměřených dat na počítači máte na výběr mezi třemi verzemi softwaru:
 • Software ComSoft Basic – zdarma ke stažení – pro rychlé naprogramování dataloggeru teploty a jednoduchou analýzu dat
 • Software ComSoft Professional – volitelně na objednání – nabízí různé možnosti detailního vyhodnocení teploty
 • Software ComSoft CFR 21 Part 11 – volitelně na objednání – optimální pro speciální požadavky dle CFR 21 Part 11 v oblasti léčiv
Pozor: k naprogramování dataloggeru potřebujete USB kabel, který není součástí dodávky, v případě potřeby jej však lze dodatečně objednat. Přenos naměřených dat do počítače může probíhat buď přes USB kabel nebo přes SD kartu (volitelně na objednání).

Plíseň v bytě
Vlhké stěny a stropy mohou být následkem strukturálního poškození. Avšak ve většině případů jsou známkou nedostatečného větrání. Jakmile se v bytě objeví plíseň, nájemníci předpokládají, že vlhkost přišla zvenku. Vzniká nespočet sporů, které se zabývají tím, kdo je odpovědný za výskyt plísně. Je velice obtížné přesně určit kdo nebo co je vinen za vznik plísně: obyvatelé nebo poškozená konstrukce budovy?

Datalogger teploty a vlhkosti testo 176 H1 je ideální pro měření vlhkosti ve zdích a stropech. Pro měření se připojí obě volitelné sondy – teplotyní/vlhkostní sondu a povrchovou teplotní sondu – k dataloggeru vlhkosti testo 176 H1 a následně jsou data ukládána po delší časový interval.

Pro sledování rosného bodu vzduchu uvnitř místnosti potřebujete vlhkostní/teplotní sondu. Povrchová sonda teploty přichycená ke zdi měří pouze povrchovou teplotu zdi.

Interval rosného bodu, stanovený z hodnoty rosného bodu vzduchu uvnitř místnosti a z povrchové teploty zdi udává informaci o tom, zda byl vznik plísně způsoben nedostatečným větráním nebo strukturálním poškozením Poznámka: pro výpočet rosného bodu je nutný software ComSoft Professional.

​Obsah dodávky:
 • Zaznamník prostorového klimatu pro vlhkost vzduchu / teplotu testo 176 H2 s konektory pro 2 externí senzor (NTC/kapacitní vlhkostní senzor)
 • Baterie
 • Nástěnný držák
 • Zámek
 • Výstupní protokol z výroby*
*Ve smyslu paragrafu 505/90 sbírky zákona o metrologii v platném znění se nejedná o kalibrační list.


Technická data
Paměť 2 mil. naměřených hodnot
Provozní teplota -20 ... +70 °C
Skladovací teplota -40 ... +85 °C
Typ sondy/senzoru NTC, Kapacitní vlhkostní senzor
NTC sonda
Měřicí rozsah -20 ... +70 °C
Přesnost 0,1 °C
Rozlišení ±0,2 °C (-20 ... +70 °C)
±0,4 °C (zbytek rozsahu)
Kapacitní vlhkostní senzor
Měřicí rozsah 0 ... 100 % rv*
Není vhodný pro kondenzující atmosféru. Pro kontinuální použití ve vysoké vlhkosti (>80 %rv při ≤30 °C pro >12 hod., >60 %rv při >30 °C pro >12 hod.) nás, prosím, kontaktujte přes naše internetové stránky
Přesnost závisí na zvolené sondě
Rozlišení 0,1 % rv
Externí sondy
Povinná externí sonda Ano
Možnost externí sondy Ano